رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان:
زمانبندی یکطرفه‌سازی خیابان پاستور مشکل‌ساز است

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان از مخالفت خود در زمینه زمانبندی یک طرفه شدن مسیر خیابان پاستور خبر داد.

خبرگزاری فارس: زمانبندی یکطرفه‌سازی خیابان پاستور مشکل‌ساز است

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان علی فکری بعد از ظهر امروز در شورای هماهنگی ترافیک شهرستان همدان با اشاره به کنترل ترافیکی خیابان پاستور اظهار کرد: یکطرفه شدن خیابان پاستور می‌تواند در راستای کنترل ترافیک خوب باشد اما نباید با زمانبندی اجرا شود.

وی با اشاره به تخلیه بار ترافیک آرامگاه از سمت پاستور افزود: با ورود حجم ترافیک پل خواجه رشید و خیابان تختی به سمت آرامگاه و سرریز شدن ترافیک به سمت آن تخلیه ترافیک از سمت خیابان پاستور بهترین راه حل است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان با مخالفت در زمانبندی در یکطرفه شدن مسیر خیابان پاستور افزود: این وضعیت انبساط خاطر برای راننده را در پی خواهد داشت و این امر تصادفات و سردرگمی برای مردم را ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به وجود مشکل در راستای پارک خودروهای داخلی باغ بهشت طی پنج‌شنبه آخر سال افزود: در پنج شنبه آخر سال طی سال‌های گذشته فضای مناسب برای پارک خودروها در باغ بهشت وجود داشت که امسال آن فضا دیگر نخواهد بود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان یک طرفه شدن باغ بهشت از سمت بلوار آیت‌الله موسوی و خروجی آن از میدان امام حسن(ع) را کاری عملی برای پنج‌شنبه آخر سال  دانست و افزود: می‌توان بلوار باغ بهشت به داخل آن را نیز برای پنج‌شنبه آخر سال یکطرفه کرد.

وی ادامه داد: با بودن مشکل ترافیک باغ بهشت طی پنج‌شنبه و جمعه هر سال باید مسیر ورود و خروج کنترل شود.

عضو شورای شهر همدان نیز اظهار کرد: بحث یکطرفه شدن خیابان پاستور، اصلاح هندسی و نصب چراغ در آن باید در یک زمان مشخص انجام شود.

محمدرضا الیاسی با اشاره به ایجاد مشکل عبور با کاهش عرض عبور خیابان پاستور افزود: برای انجام مطالعات بی آر تی نیاز به فضای لازم است و ایجاد چند خط ویژه نمی‌تواند در روند کار مؤثر باشد زیرا چند خط ویژه ظرفیت تخلیه طرح پاستور را با مشکل مواجه خواهد کرد.

وی با اشاره به زمانبندی ساعات اوج ترافیک خیابان پاستور افزود: توانمندی مدیریت، مشکل زمانبندی را در ترافیک خیابان پاستور رفع خواهد کرد.