رئیس اتحادیه قنادان همدان:
تولیدکنندگان سمنو در همدان ساماندهی می‌شوند

رئیس اتحادیه قنادان همدان از ساماندهی تولیدکنندگان سمنو در همدان خبر داد.

خبرگزاری فارس: تولیدکنندگان سمنو در همدان ساماندهی می‌شوند

محمد ارغوان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: در حال حاضر 243 واحد دارای پروانه کسب معتبر 10 ساله در اتحادیه قنادان همدان فعالیت دارند.

وی گفت: علاوه بر واحدهای فعال و دارای پروانه کسب صنف قنادان در همدان، حدود 40 واحد بدون پروانه کسب نیز وجود دارد که عمده مشکل نداشتن پروانه کسب در آنها، مربوط به مشکلات شهرداری است.

رئیس اتحادیه قنادان همدان یادآور شد: در ابتدای فعالیت هیئت مدیره قنادان همدان، این صنف دارای هفت رسته بود، در حالی که این تعداد امروز به 43 رسته زیر پوشش صنف قنادان ارتقا یافته است.

وی با اشاره به تخصصی بودن رسته‌های زیر پوشش صنف قنادان همدان، ابراز داشت: در حال حاضر در حال اعطای پروانه کسب به رسته تولیدکنندگان سمنو در اتحادیه قنادان همدان هستیم.

ارغوان ایجاد رسته "سمنوپزان" در همدان را در راستای ساماندهی این قشر در استان قلمداد کرد و گفت: علاوه بر این قشر رسته "عسل فروشان" نیز زیرمجموعه اتحادیه قنادان قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: علاوه بر رسته‌های موجود در صنف قنادان همدان، رسته "فروش لوازم سفره عقد و قنادی" نیز به تازگی در زیرمجموعه این اتحادیه قرار گرفته است.

رئیس اتحادیه قنادان همدان پروانه کسب‌دار شدن رسته "سمنو" در همدان را گامی ارزشی در راستای نظارت صنفی و بهداشتی بر تولیدکنندگان این محصول دانست و اذعان داشت: بر این اساس بازرسی و نظارت بهداشتی کیفی‌تر اعمال خواهد شد.

وی تاکید کرد: کسانی که در رسته سمنو در همدان فعالیت دارند، هر چه سریعتر در راستای گرفتن پروانه کسب به اتحادیه قنادان مراجعه کنند.